Jdi na obsah Jdi na menu
 


Joel

28. 1. 2006

JOEL MADDEN

 Jméno: Joel Rueben Madden

Datum narození: 11. 3. 1979

Místo narození: Waldorf, Maryland (USA)

Znamení: Ryby
Přezdívka: Sickboy
Výška: 5' 9" = 175 cm
Barva očí: Hnědá
Barva vlasů: Černá
Pozice v kapele: Hlavní zpěv
Zvířata: psi Cashdogg a Lestat
Oblíbené jídlo: Všechno doma uvařený, sušenky, pizza, špagety
Oblíbené pití: Voda...ale jinak pije skoro všechno
Oblíbená barva: Sv. modrá
Oblíbené filmy: Starwars, Trainspotting
Oblíbené seriály: The Simpsons, Martin, Southpark, Seinfield
Oblíbená slavná holka: Natalie Portman
Oblíbené svátky: Vánoce
Oblíbená restaurace: Rubio's (na západnim pobřeží), Acme Bar & Grille (v Naptown)
Oblíbený rapper: Tupac (nejlepší všech dob)
Oblíbená historická osobnost: Elvis, James Dean
Oblíbený superhrdina: Spiderman
Oblíbené knihy: Autobiografie
Oblíbené město: New York
Oblíbený boyband: N´Sync
Oblíbený úryvek z filmu: "We'll be heros" (Willow)
Oblíbené oblečení: Made, Diesel, Dickies, Docs, věci s cvočkama, boxerky, pásky, EastCoast Clothing, Evolve Clothing
Oblíbené auto: 66 Nova II
Oblíbené boty: Grinders
Oblíbený časopis: ‘‘Alternative Press‘‘, ‘‘Lowrider‘‘
Oblíbená písnička od The Smiths: The Boy with a Thorn in his Side
Koníčky: Sbírání všech možných postaviček, sbírání křížů, čtení, chození ven s rodinou a psem
Má rád: Všechno okolo Starwars, když jde sám na nějaký film, vaření, auta, hračky, sushi, holky, gel na vlasech, bodliny z vlasů, šperky, vegetariánský občerstvení, přiléhavý oblečení, Spiderman, Seinfeld, New York, GI Joe, odtučněná zmrzlina od McDonalda,vyjížďky na lodi, punkrock, dívčí skupiny, trpaslíky, piercing, tetování, západní pobřeží, východní pobřeží, čistý ponožky, dostávání mailů, obchodní domy
Nemá rád: Vstávání, deštivé dny, vlhko, ruční práce, rozhořčený bejvalý fotbalisty, všechny matikářky, které kdy měl
Zlozvyk: Plivání, mlácení stařenek
Dobrý zvyk: Pomáhá stařenkám přejít ulici, sází stromy, cestuje po celý zemi a snad i světě, hlavně se svýma kámošema
Největší posedlost: pes Cash "Znáte nejlepšího boxera všech dob jménem Cassius Clay (Muhamad Ali)? No a náš pes je taky boxer - nejlepší boxer věech dob!"
Výhody/nevýhody toho, mít dvojče: Výhodou je, že jsme si blízcí. A nevýhodou je, že jsme si opravdu blízcí...
Hudební vliv: The Smiths, The Cure, The Beastie Boys, Weezer, Cash Money Millionaires, Green Day, Goldfinger, MxPx, Social Distortion, Depeche Mode, The Lemonheads, Ben Lee, The Clash, Jimmie's Chicken Shack, Tupac, Fiona Apple, Bjork, Everclear, Nirvana
Hudba je…: Můj život
Strach …: Ze tmy
Trapný moment: Žádný
Nejhorší zážitek z tetování: Jak mám ty hvězdy na zápěstí, tak to bolelo! Pak mám potetovaný koleno, a to teprve bolelo! No a potom to tetování na kotníku, to bylo strašný! Všude na noze jsou blízko kosti, a proto to bolí jako prase!!!
Britney nebo Christina: Fiona Apple
Poděkování: "Chtěl bych poděkovat všem, co navštívili naši oficiální webovou stránku, koupili si naše album, nebo přišli na náš koncert. Vaše podpora pro nás znamená strašně moc a my opravdu oceňujeme cokoliv. Děláme všechno pro to, abysme vás všechny reprezentovali, díky. Uvidíme se na koncertě!"Podle kritiků se opičí. Podle fanoušků jsou cool. Joel Madden jenom krčí rameny. Pro něj, pop-rocková kapela Good Charlotte hraje nakopávací hudbu - dokonce i když pohoršuje rodiče. "Nedáváme tomu význam," vysvětluje, "ale hele je to jejich zasr*** problém." Tak jako tak to nejsou velké problémy, protože mladší fanoušci poslouchají, kupují CD Good Charlotte a chodí na koncerty. Jeho životní láska musí být pro rodiče taky frustrující. Podívejte se na to, Madden se odvážil dát se dohromady s čistou Disneyovskou náctiletou královnou Hilary Duff - taky miluje Good Charlotte - přesto, že on dává přednost mluvení o technické dovednosti kapely...

"Jo, to bych mohl být já," přiznává 26-ti letý Madden na otázku, který z Maddenových chlapců chodí se 17-ti letou herečkou/pop star. "Je skvělá, ale myslím, že to je nespravedlivé mluvit o našem vztahu. Je to něco, čemu dáváme přednost, aby to zůstalo v soukromí." Madden prozradil, že Duff si poslechla poslední CD kapely a "byla z něj nadšená". Dovolila dokonce, aby se některé znaky image Good Charlotte přenesly na ní - posledně změnila svůj vzhled více do punku, oblékla se do otrhaných džínů a namalovala jméno "Joel" na nehty u palců nohou.

Ale jako Duff a její rozvíjející se osobní styl, Good Charotte reprezentují náctileté všude, ale jsou často nepochopeni. "Lidé v naší společnosti jsou pod*****. Koukají se na naše tetování a hned si nás spojují s problémy. Seděl jsem v letadle v L.A. a někdo mě sjel pohledem a odvrátil ode mě hlavu." Kapela doufá, že jejich silný smysl pro samostatnost má vliv na jejich fanoušky. "Chceme myslet na sebe," Madden pokračuje. "To znamená, že někdy musíš chytit příležitost. Neříkáme, že bys měl skákat z okna nebo tak něco, ale prostě být svůj. Dělej něco, co chceš dělat a ne to, co chce tvoje okolí, abys dělal." A jako většina hard rockových kapels velkým počtem náctiletých v zádech jsou obviňováni ze smutných událostí. "Rodiče říkají, že trápíme jejich děti," říká Madden. "Jedna žena na mě po den po koncertu křičela, že jsme dodali jejímu dítěti odvahu, aby uteklo z domu. Řekl jsem jí, že možná mohla své dítě znát líp."

Madden nebyl to, čemu se říká náctiletý model. Když se ho zeptáte na jeho univerzitní zázemí, přizná, že to chtěl vzdát. "Nesnášel jsem školu a všechno kolem ní." Ale kvůli respektu ke své matce se rozhodl vytrvat. "Musel jsem slíbit své mámě, že odmaturuju. Prosila mě, abych zůstal na střední škole, tak jsem to pro ní udělal." Je tu pár věcí, které Maddena vykolejí, když je na koncertu, okamžitě zchladne, když se ho zeptáte, proč Good Charlotte hráli v Atlantic City's Borgata tenhle pátek. "Hráli jsme v kasinu?" zeptá se Madden. "Vážně?" "Když jste na turné, někdy nemáte ani ponětí, kde hrajete. To všechno je skvělý." Teď, když ví, kam jede, Madden si toho váží. "Opravdu mám radši poflakovat se po ulicich Baltimoru, odkud jsem," říká. "Nemůžu se toho nabažit, člověče. Dokonce i když jedu domů. Chodím se poflakovat se známými z města."

Madden vysvětluje svoji věrnost Marylandu. "Když jsme začínali, já a brácha, Benjiho mělo rádo spoustu všedních lidí, kteří jsou venku a pracují. Stále tam máme hodně přátel. Milují naši kapelu," říká. "Jenom proto, že se nám teď daří dobře, to neznamená, že jsem na ně zapomněl." Madden a jeho bratr dvojče dali dohromdy Good Charlotte před devíti lety po inspiraci z koncertu Beastie Boys. Praštili do toho v roce 2002 vydáním "The Yound and the Hopeless". Kritiky bohužel nebyli milé. Mnoho jich Maddenovi obviňovalo, že chtějí být jako "Blink-182" nebo "Third Eyed Blind". Nevypadá to, že by to Joela Maddena nějak vyvedlo z míry. "Jsem fanoušek obou. Jestli nás s nimi chtějí porovnávat, je to skvělý."Joel x Radio
Radio Guy: "Tohle byli Good Charlotte "We Believe", jejich nový singl ze třetího alba "The Chronicles of Life and Death" a my máme na telefonu zpěváka Joela Maddena, Joeli?

Joel:(v telefonu malinko zapraská) "Hej, co se děje?"

Radio Guy: "Nic moc, nic moc."

Joel:(směje se)

Radio Guy: "Tak tedy, dozvěděl sem se že ste v současný době na turné se Simple Plan, je to tak?"

Joel: "Ano pořádáme turné se Simple Plan s názvem "Noise to the Wourld Tour. Je to skvělý a všichni se máme moc dobře. Se Simple Plan sme dobrý kámoši. Turné bude trvat od května do července. Až skončíme turné tady v USA, odjedem do Japonska a budem ještě hrát na několika turné."
Radio Guy: "Zní to dobře, vlastně sem Simple Plan slyšel v jedný rádiový show... sou fakt dobrý..."

Joel: "Jo ve skutečnosti sou fakt dobrý..."

Radio Guy: "Takže Joeli..."

Joel:(směje se) "Ano?"

Radio Guy: "Takže teď se tě na něco zeptám, protože sem strašně moc zvědavej. Moje žena si byla koupit časopis a já zjistil, že je tam tvoje fotka s Hilary Duff. A chci se tě zeptat, jestli spolu chodíte."

Joel: "Řikám to pořád. Ona je JEN dobrá kamarádka. Rádi spolu navštěvujem různý restaurace. Většina lidí šíří kdejaký fámy o našem vztahu. Slyšel sem už spoustu řečí. Slyšel sem dokonce, že je těhotná a jakmile jí bude 18let budem muset skončit s naší prací, vezmem se a budem mít rodinu. To sou fakt kecy, co ty lidi dokážou napsat..."

Radio Guy: "Jo, jo, slyšel sem taky řeči, že ji máš rád jako kamarádku... Takže s nikym nechodíš?"

Joel: "Já věděl, že se mě na tohle zeptáš. Billy a Paul sou jediný, kdo má v současný době přítelkyni. Můj brácha a já sem sólo.

Radio Guy: "OK, já vim. Máte novej song s názvem "We Believe"?
Joel: "Jo"

Radio Guy: "OK, můžeš mi vysvětlit o čem je?"

Joel: "Jo, ta písnička je v podstatě o tom, co se děje pořád dokola na tomhle světě. Vidim, jak se pořád každej den dějí nový věci, vidim to a to je směšný... Jsou války a lidé, kteří sou stejně staří jako já, bojují a svůj život a část z nich je navždycky odloučena od domova. Je to jenom píseň o světě, způspbu dnešního života. Je to jedna z mých nejoblíbenějších nahrávek. Všichni nám můžete zanechat vzkaz, protože už brzo uvidíte náš videoklip..."

Radio Guy: "Vaše CD je temný, chmurný a velmi, velmi morbidní... To je váš záměr?"

Joel: "Jo naše CD je rozebraný do hloubky."

Radio Guy: "Já sem ho viděl a poslouchal... Myslím, že dete víc dopředu."

Joel:(směje se) "Fakt? Vážně dík moc!"

Radio Guy: Né, já děkuju. Dámy a pánové, Joel Madden (lidi z rádia tleskají)...
Yam a Joelek:
YAM: Interview na starym hradě lese. Vzrůšo nebo nuda?
Joel: Nuda. My sme fakt čekali víc. Minulou noc sme šli do lesa, abysme viděli něco vzrušujícího. My si vážně mysleli, že uvidíme ducha...
YAM: Už si někdy viděl ducha?
Joel: Ano. Žil sem asi ve stovce různých domů a ve dvou z nich mě vyděsil duch.
YAM: Nekecej!
Joel: Fakt! Když sem byl malej, žil sem s rodinou na stará farmě. Žili tam duchové. Před několika lety sme já a Benji žili společně v domě a tam taky strašilo.
YAM: Proč si tím seš tak jistej?
Joel: To prostě cítíš. V prvnim domě někdo vždycky volal moje jméno. A zvláštní na tom bylo, že vždycky okolo druhý ráno někdo obcházel kolem přes obyvák do kuchyně. YAM: Nebyl to tvůj brácha?
Joel: Ne, on to taky slyšel. Bylo to strašidelný, ale my sme si to tak nějak užívali...
YAM: Tak máš asi rád horory.
Joel: Ano, vždycky jdeme do kina, když nějaký nový horor přichází do kin. Opravdu bych si rád zahrál v nějakym strašidelnym filmu.
YAM: Ale tvoje kariéra neni tak strašidelná. Prodali ste 3 miliony kusů cédéčka "The Young And The Hopeless". Na vašem novym cédéčku je slyšet, že ste vyspěli. Hodně samplujete, zní to víc jako pop...
Joel: Ano, my sme chtěli použít víc severo-východního vlivu. Stali sme se víc sebevědomí jako skupina. Naučili sme se líp vyjadřovat a po osmi letech to nemůžem dokázat punkovým fanouškům.
YAM: Jaké kapely máte rádi?
Joel: Máme rádi HIM. Ville je skvělej kluk, jednou sme se potkali. A samozřejmě taky Muse, The Smiths a The Cure. Nedávno sem v L.A. stál ve výtahu vedle Roberta Smithse. Řekl "Čau" a zeptal se "Chlapče, v jaký kapele hraješ?" a já řek " V Good Charlotte!". A dokonce nás znal! Cool. Taky sme dobrý kámoši s Green Day.
YAM: Jsou váš vzor?
Joel: Jo! Green Day sou ten důvod, proč vznikla naše kapela. Chtěli sme být jako oni. A nedávno vydali skvělý album.
YAM: Vydali ste dvě verze vašeho alba. Co myslíš, který z nich si vaši fanoušci vyberou?
Joel: Myslim, že "Death Version". Já osobně bych si taky vybral tohle...
YAM: Jsou vaši fanoušci morbidní?
Joel: Jo, jsou to děti nahánějící hrůzu. Myslim, že sme je hodně ovlivnili a sme zodpovědní za naše nadšení pro tmavé a neznámé věci. V našich písních je hodně naděje. Ale myslim, že děsivé věci sou tak nějak romatické! My myslíme, že všichni tamti normální lidi, který choděj každej den do práce, že sou děsivější než nějací podivínové.
YAM: Strašíš rád lidi?
Joel: Jo. Mam rád, když sedim v letadle a lidi, který seděj vedle mě, se mě bojej.
YAM: Hmmm, ale vypadáš spíš roztomile...
Joel: No, co nadělám. Sem normální kluk. Tak nějak je to pomsta klukovi, kterej s lidma zachází špatně. Moje rodina byla chudá, táta odešel, máma neměla peníze a byla pořád nemocná. Museli sme se přes to přenýst, ale bylo to hrozný, když na nás lidi ze střední kvůli tomu koukali svrchu. A teď chci, aby byli lidi nesví v mojí přítomnosti, protože nosim černý oblečení a černej make-up.
YAM: O čem je "The Truth" ?
Joel: Je o konci jednoho mýho vztahu. Dal sem všechno do Good Charlotte a všiml si, že nikdy nebudu žít normální život. Ten vztah mezi mnou a mojí přítelkyní skončil po třech letech, protože moje kapela pro mě byla důležitější. Nejsmutnější na tom je, že my sme se fakt milovali, kámo. Ona si zasloužila někoho lepšího než sem já. Byli sme si oba věrní, ale já byl furt na turné, ale nikdy doma. Už to takhle nešlo dál.
YAM: To je smutný.
Joel: Jo, ale sou tu věci, který sou smutnější než tohle. Takhle je to lepší, jako bysme se nikdy nemilovali a nikdy nepoznali.
YAM: Teď seš milionář. Změnil se tim nějak tvůj život?
Joel: Ne, nezměnil. Jediná odlišnost je, že když si někam vyjdu s kámošema, sem jedinej, kdo platí.TeenPeople a Joel:
TeenPeople: Good Charlotte jsou na turné se svými kamarády z pop-punkové kapely Simple Plan, jak jste se vůbec dali dohromady?

Joel: Naši starší fanoušci by nás rádi viděli na turné s Green Day a mladší zase se Simple Plan. Jsem v neustálém kontaktu s Billie Joe Armstrongem z Green Day a často jsme spolu mluvili o společném turné. Ale prostě to nevyšlo. Tak jsem se zeptal Simple Plan, co budou dělat na jaře a oni odpověděli "Nic". Je to perfektní spojení podobné muziky.

TeenPeople: Hádáte se mezi sebou, kdo bude mít větší šatnu?

Joel: Tak tohle pro nás nebude nikdy problém! Pokud by kapela tu šatnu tak moc chtěla, tak jim jí necháme. Tím spíš, když je ta kapela Simple Plan - takový milý kluci.

TeenPeople: Proč teď nosíš jenom bílé oblečení?

Joel: Já jsem vždycky chtěl dělat věci jinak. Předtím jsme nosili všechno černé a já jsem prostě chtěl něco nového. Šel jsem svou vlastní cestou. Pokračoval jsem v turné a chtěl jsem být kreativní. Trochu jsem se odpoutal od skutečného světa.

TeenPeople: Mluvíš jako punk-rockový Howard Hughes (skutečný samotářský boháč, kterého hrál ve filmu Letec Leonardo DiCaprio).

Joel: A víte co je na tom zvláštní? Když jsem se na tenhle film díval, cítil jsem se s tou postavou spřízněný. Někdy mi připadá, že mě vůbec nikdo nechápe. Zdá se, že jsem úplně normální, ale v mé hlavě mi koluje tolik bláznivých myšlenek, že si myslím, že by tomu nikdo nerozuměl, kdybych s ním o tom mluvil.

TeenPeople: Ty jsi vlastně byl nějakou dobu na terapii. Pomohlo ti to?

Joel: Pomohlo, ale teď tam už nechodím. Teď se soustředím na psaní dalšího alba. Budeme psát v září a říjnu na turné a chceme začít nahrávat v listopadu.

TeenPeople: Na to, že jsi rocker, jsi velký fanoušek hip-hopu.

Joel: Ve skutečnosti vycházím líp s hip-hopery než s rockery. Spoustu rockerů šlo na vysokou školu a založili kapelu pro radost, jenom aby si zahráli. Já to udělal kvůli živobytí, abych se dostal ze situace, ve které jsem byl. Hudba byla to jediné, co jsem měl. To je asi ten důvod, proč se stýkáme s tolika hip-hopery a proč jsou našimi kamarády. Benji je fakt dobrý kamarád s "the Game", já zase s Pharrellem a s Lil Jonem.

TeenPeople: Chodil jsi v poslední době s někým?

Joel: Ano, mám přítelkyni, ale rozhodl jsem se, že o našem vztahu nebudu mluvit. Někteří lidé mají rádi, když se z jejich vztahu dělá divadlo, ale to já nikdy dělat nebudu. Pokud si se mnou lidi nechtějí povídat o hudbě, pak se s nimi nechci bavit vůbec.

TeenPeople: Tak to je správné. Jsi šťastný?

Joel: Ano, v mnoha ohledech. Smutek mě sice provází na každém kroku, i v těch nejšťastnějších dnech. Ale myslím, že teď jsem šťastnější, než jsem ve svém životě vůbec kdy byl.

TeenPeople: Už jsi někdy přemýšlel o tom, že by ses vydal na sólovou dráhu?

Joel: Nevím, protože Good Charlotte má teď pořád co dělat. Dokud bude naše kapela chtít vydávat desky, je je budu natáčet s nimi s plným nasazením. Nemám žádné plány do budoucna jako třeba Gwen Stefani. Akorát vím, že budu pořád dělat muziku.

TeenPeople: Jak by vůbec znělo takové sólo album Joela Maddena?

Joel: Určitě by bylo spíš jako "I Just Wanna Live" než jako "Predictable" - to znamená tanečnější, popovější. Miluju Gwen Stefani, OutKast, the Faint, the Killers. Já přináším do naší kapely tu "popovost". Někteří lidé se kvůli tomu na nás naštvali, ale to jsem prostě já a já nemůžu změnit, co mám rád nebo kdo jsem.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář